zdjęcie główne do azjatycki-poznan

Azjatycki Poznań

Jeśli jesteś miłośnikiem dalekowschodniej kuchni poniżej przedstawiamy krótki przewodnik po miejscach, które zabiorą Cię w kulinarną podróż do Azji bez ruszania się z centrum Poznania.

Min’s Onigiri


To miejsce wyspecjalizowane w przygotowywaniu słynnych japońskich trójkątów – kanapek z ryżu zawiniętych w algi. Min’s Onigiri to pierwsze w Polsce bistro serwujące ten przysmak. Zdrowa, pożywna przekąska, idealna alternatywa dla klasycznej kanapki. Znajdziesz tutaj onigiri z różnymi nadzieniami - wege, rybnymi i mięsnymi, nasi faworyci to Ebi, czyli onigiri z pastą z awokado, wasabi i krewetkami koktajlowymi oraz Terriyaki Chicken, czyli po prostu onigiri z kurczakiem marynowanym w sosie Terriyaki. Palce lizać!

  • Gdzie? ul. Edwarda Taylora, 61-897 Poznań (przy Uniwersytecie Ekonomicznym)
  • Czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00 (lub ostatniego onigiri)


Hong Yu Bar

Tutaj znajdziesz szeroki wybór produktów z Azji – przypraw, makaronów, herbat, słodyczy… Ale to nie wszystko! Zjesz tutaj przepyszne rolki sushi (coś jak klasyczne sushi, tylko niepokrojone, idealne „do ręki” J). Nietuzinkowe smaki (jest nawet rolka z szynką parmeńską!), oprócz tego znajdziesz w karcie również onigiri, sałatki i kimchi. Do 25 września w każdą niedzielę można spróbować rolek Hong Yu Bar na Cytadeli w ramach Wolnego Targu!

  • Gdzie? ul. Św. Marcin 27
  • Czynne poniedziałek - sobota: 10.00 do 20.30

Rico’s Kitchen / Made in China

Niejednokrotnie spotkacie się z opinią, że to najlepszy chińczyk w Poznaniu. Szeroki wybór dań, duże porcje, przestronny lokal o nowoczesnym wystroju, dania podawane w tradycyjnych chińskich naczyniach. Jedzenie pycha, świadczy o tym chociażby to, że praktycznie cały czas restauracja ma pełne obłożenie, warto więc zarezerwować stolik przez telefon.

  • Gdzie? ul. 27 Grudnia 9
  • Czynne poniedziałek – niedziela: 12.00 do 22.00