zdjęcie główne do coraz-blizej-swieta

Coraz bliżej święta

W większości dużych Polskich miast rynki wypełniły się świątecznymi straganami. Mikołaje rozpoczynają pochody na ulicach. W głośnikach maraton z Last Christmas zespołu Wham, ludzie już trwają w swój corocznym wyścigu po sklepach. Idą święta!

Pięknie oświetlone jarmarki bożonarodzeniowe rozświetliły ulice. Tłumy ludzi przechadza się między stoiskami, które zapraszają zapachem tradycyjnych dań. Niezły biznes robią na tych świętach- mogłoby się pomyśleć. Zewsząd atakują nas bilbordy, reklamy i super świąteczne okazje. Od smartfonów, laptopów, nowinek technicznych, przez ubrania i masę innych często mało potrzebnych rzeczy. Świąteczne okazje na odzież, która potem wisi w szafie. Albo na perfumy, które będą służyć to odświeżania pokoju. W tym całym przedświątecznym chaosie musimy pamiętać, że po prostu nie o to chodzi.

Trzy tygodnie zostały do świąt, które często dla jednych są jedyną okazją do spotkania się z rodziną przy stole, kiedy z daleka zjeżdżają się wszyscy domownicy. Dla innych to po prostu okazja na chwilę wolnego, odpoczynku i spotkania się ze znajomymi. Jednak zawsze jest to czas, który warto spędzić z bliskimi sobie osobami. I pamiętajmy o tych, którzy potrzebują pomocy. Chociażby teraz, dajmy się porwać świątecznej atmosferze i przekażmy paczki dla rodzin, którym naprawdę sprawią wiele radości. I oczywiście pamiętajmy o zagubionych wędrowcach, dla których tradycyjnie zostawimy otwarte drzwi i talerz przy stole, przecież to nasza Polska gościnność!
Święta to również czas, kiedy opuszczamy swoje wynajmowane mieszkania i pokoje. Zadbajmy o to, żeby również w nich było nam miło i przytulnie. I oczywiście, spędźmy czas ze swoimi współlokatorami, chociażby przy grzanym winie!