zdjęcie główne do jak-szukac-mieszkania

Jak szukać mieszkania?

Cześć! Nie wiesz jak szukać mieszkania? Pomożemy Ci w Tym! Nowy rok akademicki startuje już za kilka dni! Macie już swój kąt, czy jesteście w trakcie poszukiwań? Jeśli nie wiecie jak zabrać się za szukanie pokoju czy mieszkania, postaramy się Wam to ułatwić! Oto kilka praktycznych porad, które z pewnością pomogą Wam w wyborze miejsca zamieszkania.

1. Pokój w dobrej lokalizacji

Zwróćcie uwagę na to, w jakim obszarze miasta będziecie się poruszać. Nie zrażajcie się, że go nie znacie. Jeśli rozpoczynacie studia, na początek sprawdźcie gdzie mieści się Wasz wydział. Lokalizacja jest bardzo ważnym czynnikiem, który pozwoli zaoszczędzić bardzo dużo jakże cennego czasu! Przeglądając ogłoszenia, pracujcie z mapami! Podczas poszukiwań lepiej poznacie miasto i swoją okolicę, polecamy długie spacery lub wycieczki rowerowe!

2. Komunikacja miejska

Bardzo ważnym aspektem jest dostępność komunikacji miejskiej. Szukając pokoju sprawdzajcie adresy i automatycznie drogę dojazdu na Uczelnię czy do pracy. Unikajcie przesiadek i długich tras przez często zakorkowane miasta. Jeśli autobusy staną w korku, dobrą alternatywą mogą być tramwaje, które są stosunkowo szybkim i bezkolizyjnym środkiem transportu.

Sprawny dojazd jest bardzo ważny! Pomyślcie ile godzin dziennie ludzie spędzają w komunikacji miejskiej… To Wasz czas, kiedy rano możecie spokojnie wypić kawę, a kiedy zmorzą Was trudy dnia, szybko wrócić do swojego przytulnego mieszkania.

3. Standard mieszkania

Chyba każdy z Was, po ciężkim dniu ma ochotę wrócić do domu, gdzie może odpocząć. Przy poszukiwaniach zwróćcie uwagę na standard pokoju. Przemyślcie co jest dla Was ważne przy wyborze; czy jest umeblowany, czy jest wyjście na balkon, czy w budynku jest winda… Każdy z Was ma swoje indywidualne potrzeby odnośnie komfortowego mieszkania. Wolicie nowoczesne bloki z ogródkami czy stare klimatyczne kamienice? Jeśli bardzo zwracacie uwagę na standard mieszkań, często lepszym wyborem będzie nowo wybudowany blok. Jednak nie zrażajcie się do kamienic, które po remontach wyglądają pięknie i często mieszczą się w centrach miast!

4. Cena za pokój

Dla niektórych cena będzie kluczowym kryterium poszukiwania pokoju. Jednak zastanówcie się, czy nie lepiej dopłacić Wam 100 czy 200 zł do ceny pokoju i mieszkać blisko swojej Uczelni? Wystarczy przesiąść się na rower i w kilkanaście minut jesteście na miejscu, zaoszczędzacie czasem nawet kilka godzin w ciągu dnia!

Droższy pokój często oznacza wyższy standard; odmalowane, nie ma problemów z ogrzewaniem czy ciepłą wodą. Kiedy wybieracie stosunkowo tańszy pokój, zapytajcie właściciela czy są dodatkowe koszty użytkowania. Wiele mieszkań ma ogrzewanie gazowe, szczególnie zimą rachunki mogą przyprawić Was o ból głowy!

5. Współlokatorzy

Kiedy już wszystko wydaje się jasne i piękne, kiedy już myślicie, że odnaleźliście swój wymarzony pokój… wtedy przychodzi czas na poznanie współlokatorów. Mamy dla Was prostą radę. Kawa na ławę (lub wino, jeśli wolicie) i omówcie jasne zasady mieszkania. Z pewnością wszyscy będziecie zadowoleni! Jeśli trzeba, ustalcie grafik sprzątania i innych wspólnych zajęć. Nie raz się zawiedziecie, nie raz będziecie płakać, kiedy wyprowadzi się Wasza bratnia dusza! Taki lokatorski los studenta! Ogłoszenia lokatorskie znajdziesz właśnie na Findlocator.pl. :)

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki będą dla Was przydatne i każdy z Was znajdzie na naszej stronie idealne lokum. Pamiętajcie, najważniejsze żebyście się dobrze czuli w swoim mieszkaniu!

Jeśli będziecie mieli pytania czy wątpliwości, jesteśmy w kontakcie!